Kilka dni temu zostałam zapytana o ocenę prawną problemu nagrywania wizerunku kobiet bez ich zgody, odpowiednio wykonywania im zdjęć z ukrycia. Jak ma się do tego prawo karne? Utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku osoby bez zgody samej osoby zainteresowanej może mieć różne konsekwencje. Wszystko zależy od okoliczności sprawy. Pamiętać niemniej należy, że niezależnie od środków prawnokarnych, poszkodowanym przysługiwać mogą roszczenia cywilnoprawne. Zapraszam do lektury artykułu na serwisie Wirtualna Polska „Nagrywają kobiety bez ich zgody. Ich ofiarą może paść każda„. Gwoli ścisłości, jakkolwiek tekst skupia się na pokrzywdzonych kobietach, uwagi mają charakter ogólny.